Akıllı TV ve Akıllı TV Seçimi

Tek kanalın ve belirli yayın saatlerinin olduğu evin köşesinde duran siyah beyaz ekranlardan her evde olan geniş ekranlı incecik televizyonlu günleri geride bırakalı biraz zaman oldu.

Teknoloji dünyasındaki yeni televizyon konsepti olan “akıllı TV” yani smart TV kavramını artık her evde bulabilmek mümkün. Peki ama akıllı TV nedir ve akıllı TV seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor.

Akıllı TV konsepti internet bağlantılı bir dizi servisin yer aldığı televizyonlardan oluşmaktadır. Bu televizyonlar üzerinde medya akışı, web tarayıcısı, oyun, uygulama ve en önemlisi IPTV gibi servisler yer almaktadır. Bu servisler sayesinde televizyonlar aptal kutusu olmanın ötesinde birer eğlence aracı haline gelmiş durumda.

Kablosuz ağ bağlantısı, DLNA desteği, USB girişi, uygulama mağazası seçenekleri gibi yeni özellikler sayesinde akıllı televizyonunuz üzerinden internete bağlanabilir, sosyal ağlarda gezinti yapabilir ve farklı hizmetler aracılığıyla geniş seyir seçeneklerine sahip olabilirsiniz.

Önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak yeni trendler sayesinde akıllı televizyonla birlikte bilgisayarınız, akıllı televizyonunuzun ve ses sisteminizin yer aldığı bir ekosisteme sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir