Akıllı Telefon ve Tablet Pc Güvenliği

Akıllı telefonlar, gündelik hayatlarımızın adeta başucu cihazlarına dönüşmüş durumda ve yaşama kattığı avantajların yaznı sıra güvenlik konusunda da tedbirli olmak çok büyük önem taşımakta. Zira, Kaspersky Lab, güvenlik açısından zaafları bulunan bir akıllı telefonun, kullanıcısını içine sokabileceği sıkıntılı durumlar konusunda uyarılarda bulunuyor. Firmanın ortaya koymuş olduğu güvenliğe dair öneriler ve dikkat çekici noktaları sizlere de aktarmak istiyorum.

Kaspersky Lab, verilerin güvenliği ve risk idaresi gibi konularda önde giden bir firma olmakla birlikte, akıllı telefonlar öncelikli olarak, tablet pc ve diğer her türlü elektronik teknoloji ürünü bazında tüketicilerin en yoğun olarak ilgi gösterdikleri pek çok fonksiyonun güvenliğinin sağlandığından emin olunmasında oldukça büyük önem bulunduğunu ifade ediyor.

Akıllı telefonlar ile yaşamlarımızın geniş çaplı bir değişime uğradığı, yakın zaman öncesinde gerçekleşmiş olan pek çok araştırma ile ortaya koyulmakta. Bireysel datanın güvenliğinin gerçekleştirilmesi ise bu durum karşısında ele alınması gereken en önemli husus gibi görünüyor. Kaspersky Lab’in, bu açıdan, yeni teknoloji ürünlerinin kullanımları sırasında gereken önlemlerin alınmış olması gerektiğine dikkat çeken konunun uzmanları, gereğinden fazla miktarda başvurulmuş olan tedbirin ise yaşamda bazı karmaşalara ve güçlüklere yol açabileceğine işaret ediyorlar. Cep telefonu konusunda ise popüler yaklaşımın kaçınılmaz bir durum olduğu da Kaspersk Lab uzmanlarınca altı çizilen bir diğer husus olarak dikkat çekiyor.

Mobil İnternet Aracılığı ile Bilgilerin Aktarım Kapasitesi Dört Kata Çıkacak

Devamlı suretle kullanılmakta olan data hacminde önümüzdeki senelerde büyük artışlar yaşanacağı, gerçekleştirilen araştırmalar ile ortaya koyulmakta. Bir araştırma doğrultusunda ise, yalnızca Avrupa’nın batı bölgelerinde mobil iintrnet üzerinden aktarılacak veri bugünküne kıyasla dört katına çıkacak. Cep telefonlarında önümüzdeki yılların en popüler faaliyetin elektronik posta iletimi olacağına dikkat çekilirken, mesajlaşma ile fotoğraf paylaşımlarında bulunmanın ise cep telefonlarında yapılan aktiviteler arasındaki tercihlerde git gide geri plana düşmekte olduğu ortaya koyuluyor. Buna karşın ise sosyal paylaşım platformlarındaki kullanım oranı ile anlık mesajlaşma ve oyunlar, tercihler arasında üst sıralara çıkmakta. Tablet pc’ler ile akıllı telefonlar modern toplumun vazgeçemeyeceği birer arkadaş olacak gibi görünüyor.

Akıllı Telefon ve Tablet Pc Güvenliği” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir