4 İşlemcili Telefonlarda Rekabet Büyüdü

Birkaç ay öncesine kadar çift çekirdekli işlemcilerin oldukça yüksek bir kategoride yer aldığı mobil teknoloji alanında şimdilerde dört çekirdekli işlemcilere sahip telefonları konuşur olduk.

HTC, LG, Huawei, ZTE gibi telefon üreticileri Mobil Dünya Kongresinde (MWC 2012) 4 çekirdekli işlemciler sahip yeni ürünlerini tanıttılar. Samsung ise yakında piyasaya çıkarmayı düşündüğü ürünün tanıtmadı ama bir anlamda rekabette bende varım dedi.

4 çekirdekli işlemciler ile piyasaya sürülecek olan HTC One X, LG Optimus 4X HD, Huawei Ascend D Quad ve ZTE Era gibi cihazları karşılaştıran bir teknoloji firması ürünler arasında ön plana çıkmayı başaran cihazı seçme noktasında ise oldukça zorlanmış gibi görünüyor.

Ancak yapılan incelemeler sonrasında LG ve HTC tarafından üretilen yeni cihazların diğer 2 markaya göre hem ürün kalitesi olarak hem de performans olarak ön plana çıktığı kanaatine varmayı başardı. LG nin modeli olan Optimus 4X HD ise HTC One X önünde çok azda olsa birinciliği yakalamış oldu.

Kısacası 2012 ikinci çeyreği gibi piyasaya sürülmesi beklenen LG ve HTC nin 4 çekirdekli modelleri Mobil pazarı oldukça karıştıracak gibi görünüyor. Bu döneme kadar Samsung ve Sony tarafından da yeni cihazların duyurulması artık 2012 senesinin Çift Çekirdek değil Dört Çekirdekli mobil ürünlerin savaşına tanık olacağı anlamına geliyor.

Bakalım bu savaşta biz hangi cihazın yanında yer alacağız…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir